Odnowiony Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa

Podczas prac rewitalizacyjnych w ogrodzie jordanowskim zamontowano m.in. atrakcje dla dzieci takie jak np. wieża ze ślizgami czy zjazd linowy.

Ogród znajduje się w centrum miasta, w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. To miejsce, bardzo lubiane przez rzeszowian, wymagało odnowienia. Prace, w oparciu o przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej projekt, rozpoczęły się w ubiegłym roku. Ich efekt jest już widoczny. W ogrodzie zmodernizowano plac zabaw, na którym ustawione zostały nowe urządzenia zabawowe. Wśród nich są np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. Ustawione zostały także parklety. Podsadzono także nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe.

W tym roku tworzenie nowych miejsc rekreacyjnych i ogrodów kieszonkowych będzie kontynuowane. Tego typu inwestycje będą realizowane m.in. na os. Króla Augusta (ul. Sportowa), na os. Miłocin Św. Huberta (rejon ul. Myśliwskiej), na os. Baranówka (ul. Starzyńskiego).

Modernizacja placu zabaw w Ogrodzie Jordanowskim, fot.Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa