ORIENTATION DAY – VII Podkarpackie Targi Edukacyjnie w Rzeszowie!

Organizatorem wydarzenia jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Zaprezentuje się ponad 30 ponadpodstawowych placówek: szkoły ogólnokształcące, branżowe i technika. Patronami targów są Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, TVP3 Rzeszów. Hasło tegorocznej edycji brzmi: #niemożliwenieistnieje.  

Orientation Day to w głównej mierze przedsięwzięcie adresowane do uczennic i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Głównym celem wydarzenia jest wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich w na terenie Rzeszowa i okolic. Uczestnictwo w wydarzeniu na pewno ułatwi wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, będzie też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali. 

Ciekawe oraz przydatne informatory m. in. na temat oferty ponad 30 różnych szkół, profili, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżety to nie wszystko. Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół. Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. 

Szczególnie istotna będzie możliwość porozmawiania zarówno ze starszymi kolegami, jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Swoje pytania do nich będą mogli kierować również rodzice, wspierający młodzież  w wyborze kierunku dalszego kształcenia.  

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i każdego, kto jest związany z edukacją do aktywnego uczestnictwa w organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie święcie podkarpackiej edukacji, jakim są ORIENTATION DAY 2023.  Z satysfakcją odnotowujemy stale rosnące zainteresowanie Podkarpackimi Targami Edukacyjnymi. Niewątpliwie to świetna okazja do spotkania ciekawych ludzi, nawiązania kontaktów i przeżycia interesującej przygody, która przez wielu uczestników wydarzenia będzie entuzjastycznie kontynuowana już od września 2023 r. Dołącz do nas i wybierz najlepiej! #niemożliwenieisnieje – mówi dr Anna Pięta-Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Biuro Organizatora umawia indywidualne spotkania z przedstawicielami i kadrą pedagogiczną Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. Spotkania będą odbywały się podczas dnia otwartego Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego, który odbędzie się 17 kwietnia 2023 r., w budynku szkoły przy ul. Ambrożego Towarnickiego 3, 35-010 Rzeszów. Zainteresowanych prosi się o kontakt telefoniczny: 17 872 12 81, e-mail: liceum@ur.edu.pl.  

Szczegóły informacyjne 

Miejsce Targów: Uniwersytet Rzeszowski, bud. A0, ul. prof. S. Pigonia 1 (kampus Rejtana)  

Termin: 24 lutego 2023 r. Godzina: 10.00-14.00  

Program Targów:  

godz. 10.00-11.00 Let’s start- część inauguracyjna  

godz. 11.00-14.00 Schools Expo- część wystawiennicza i prezentacje szkół (w tym na scenie). 

Wstęp wolny!