Publikacja „Skarby Franciszka Kotuli” Moniki Michaluk

Właśnie ukazało się nowe wydawnictwo Muzeum Okręgowego i Muzeum Etnograficznego im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, skierowane do dużych i małych zwiedzających.

„Skarby Franciszka Kotuli” to kreatywny zeszyt muzealny stworzony i zilustrowany przez Monikę Michaluk – autorkę publikacji dla dzieci, wystaw i projektów edukacyjnych. To dobra propozycja rodzinnej rozrywki dla tych, którzy cenią sobie zabawy i opowiastki związane z dawnym rzemiosłem i  surowcami naturalnymi, bo to właśnie z nich wykonana jest większość eksponatów rzeszowskiego Muzeum Etnograficznego. Podróżując po świecie muzealnych kolekcji, dzieci dowiedzą się ciekawostek związanych z praktykami wytwórczymi, które warto znać, by móc na nowo odkryć wartość codziennych przedmiotów użytkowych. „Skarby Franciszka Kotuli”

adresowane są nie tylko do lokalnych odbiorców. Wydawnictwo z pewnością zainteresuje również turystów i pasjonatów regionu – szczególnie tych, których przodkowie pochodzą z południowo-wschodniej Polski.

Dochód ze sprzedaży muzealnego zeszytu kreatywnego pt. „Skarby Franciszka Kotuli”  w całości zostanie przekazany na działania związane z konserwacją, ochroną i powiększeniem kolekcji Muzeum Etnograficznego im. Franciszka Kotuli, oddziału Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Projekt Moniki Michaluk pt. „Skarby Franciszka Kotuli” powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obejmuje nie tylko wydawnictwo, ale również projekty gadżetów muzealnych i lekcji dla dzieci wczesnoszkolnych, które już wkrótce pojawią się w ofercie edukacyjnej Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie.

Wydawnictwo jest dostępne w ofercie e-sklepu Muzeum Okręgowego i Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie oraz stacjonarnie, w placówkach.

„Skarby Franciszka Kotuli”

Autorka, ilustratorka: Monika Michaluk

Mecenat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wydawca: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Partner: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie Konsultacje merytoryczne: Judyta Sos Patronaty honorowe: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowe Centrum Kultury, #muzealniaki (Muzeum Pana Tadeusza)

Link do publikacji:

https://esklep.muzeum.rzeszow.pl/kategorie/211-skarby.html

Więcej na: https://www.muzeumetnograficzne.rzeszow.pl