Rekordowa liczba propozycji zadań zgłoszonych do RBO

161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.

Swoje pomysły rzeszowianie zgłaszali od 4 lipca, do minionego piątku. W tym czasie do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęło ich 161. Najwięcej – 75 złożono w kategorii III, która zawiera działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. 65 projektów to zadania kategorii II, czyli budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej. 21 pomysłów złożono do kategorii I, skupiających inwestycje w budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej.

Co dalej? Zgodnie z harmonogramem RBO przyjętym przez Radę Miasta Rzeszowa do 18 sierpnia potrwa weryfikacja złożonych projektów. 21 sierpnia ma być gotowa lista projektów dopuszczonych do głosowania. Do 28 sierpnia mieszkańcy będą mogli składać ewentualne skargi na niedopuszczenie projektów do głosowania.

Głosowanie rozpocznie się 8 września i potrwa do 8 października, a wyniki mają być znane 13 października.   

Budżet obywatelski jest realizowany w Rzeszowie od 2014 roku. W tym czasie jego kwota wzrosła z 5 mln zł, do ponad 9,4 mln zł przewidzianych na realizację zadań w przyszłym roku. W ciągu ostatnich 7 lat z RBO wykonano aż 262 inwestycje. Wszelkie informacje na temat RBO można znaleźć na nowej stronie internetowej https://erzeszow.pl/pl/3108-rbo.html

zdjęcie z lotu ptaka przedstawiające część Wisłoka i okolicznych obiektów,fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa