Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa poparło Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa

Podczas dzisiejszej konferencji zorganizowanej na rynku w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa wsparło urzędującego prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w drodze do kolejnej kadencji.

  • Wspieraliśmy cały czas dokonania pana prezydenta Konrada Fijołka, który dla nas jest uosobieniem rozwoju miasta. Kończy się jego krótka kadencja, a zatem trzeba podjąć działania, żeby również włodarzył nam przez następną kadencję mówił Roman Małek, przewodniczący zarządu Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa.

Wcześniej obecnie urzędującego prezydenta Rzeszowa poparły cztery partie: Nowa Lewica, Zieloni oraz Platforma Obywatelska i Polska 2050.

Podczas konferencji poinformowano, że miastu udało się pozyskać wiedeńską trafikę, która prawdopodobnie została sprowadzona do Rzeszowa w 1909 roku.
To w niej mężczyźni zaopatrywali się w wyroby tytoniowe.

– Jest to mała rzecz, ale jakże ważna. Rozwijają się takie rzeczy, których specjalnie nie widać, ale są ogromnie ważne dla społeczności miejskiej — mówił Krzysztof Kadłuczko, skarbnik Towarzystwa Przyjaciół.

Trafika ma zostać wymieniona za jedno z większych pomieszczeń przy ul. Kościuszki, w którym powstanie punkt gastronomiczny. Zostanie poddana renowacji i prawdopodobnie jak zapowiedział Konrad Fijołek, będzie miejscem, w którym można dowiedzieć się czegoś więcej o Rzeszowie.

  • To dla mnie ogromna przyjemność, że trafika wraca do rzeszowian. Dbamy o każde dziedzictwo tożsamości naszego miasta — mówił Konrad Fijołek.

Oto krótka fotogaleria

#RzeszówJestNajważniejszy #KWWKonradaFijołkaRozwojRzeszowa