Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy SP 5 w Rzeszowie

Do połowy grudnia potrwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina. To inwestycja finansowana z pieniędzy Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów 27 Pułku Piechoty mieści się przy ul. Słocińskiej. Łącznie z oddziałem przedszkolnym uczęszcza do niej aktualnie 916 uczniów. Na jej bazę sportową składa się m.in. wybudowany wcześniej „Orlik” oraz powstałe w ubiegłym roku nowe boisko wielofunkcyjne z bezpieczną, miękką nawierzchnią. Najnowsza inwestycja to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach głosowania na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

–  Powstaje przede wszystkim bieżnia lekkoatletyczna z trzema torami, ale także miejsce do rzutu kulą, skocznia w dal, mini plac zabaw  i urządzenia do ćwiczeń. Całość uzupełni nowy chodnik, ławki i zieleń. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, na wiosnę uczniowie będą mogli już korzystać z nowej infrastruktury – mówi Elżbieta Kuczma – dyrektor SP 5.

Stan zaawansowania prac Urząd Miasta Rzeszowa określa na 70 procent. Wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, gotowa jest podbudowa i pierwsza warstwa nawierzchni poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal. Wykonane jest także pole piaskowe do rzutu kulą oraz zeskocznia (piaskownica) skoku w dal i duża część nawierzchni brukowanych.

Do wykonania pozostają nawierzchnie poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal oraz chodników. W ostatnim etapie zostaną zamontowane urządzenia małej architektury i zabawowe: stół do gry w szachy, równoważnia na łańcuchach, karuzela tarczowa, piramida liniowa, segmenty sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, drabinka), zestaw zabawowy wraz ze strefami bezpieczeństwa.

Rozbudowa terenu rekreacyjnego przy SP 5 w Rzeszowie, fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa