World for Ukraine Summit, 7-9 grudnia

Wojna w Ukrainie zmobilizowała setki organizacji i przedsiębiorstw z całego świata do wsparcia uchodźców oraz wysyłania pomocy humanitarnej. Rzeszów, polskie miasto położone w pobliżu granicy z Ukrainą, stało się miejscem o strategicznym znaczeniu. To kluczowy węzeł transportowy dla produktów, które napływają z całego świata, aby wspomóc zaatakowany kraj. Za swoją niezwykle istotną rolę w czasie wojny, Rzeszów otrzymał tytuł „Miasto-Ratownik” od Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego. Już w grudniu spotkają się tu liderzy pomocy Ukrainie.


Międzynarodowe spotkanie liderów pomocy Ukrainie

World for Ukraine Summit adresowany jest do wszystkich organizacji i osób zaangażowanych w pomoc Ukrainie. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, biznesu, think-tanków oraz mediów – zarówno z Ukrainy jak i Świata.

Uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać robocze relacje oraz poznać rzeczywiste potrzeby ukraińskich miast i wsi, omówione przez lokalne samorządy.

ZAREJESTRUJ SIĘ


Pomoc humanitarna – Społeczeństwo – Gospodarka

Na wydarzeniu poruszone zostaną tematy humanitarne, społeczne i gospodarcze, odpowiadając zarówno na najpilniejsze obecne potrzeby pogrążonej w wojnie Ukrainy, jak i na długofalowe wyzwania.

Zakresy tematów obejmuje: pomoc uchodźcom, rehabilitację osób poszkodowanych, zabezpieczenie zdrowia publicznego, dobrostan rodzin, zapewnienie potrzeb mieszkaniowych, opiekę nad dziećmi, edukację, sprawną administracja, odpowiedzialność za zbrodnie wojenne, dostosowanie wymiaru sprawiedliwości do skrajnych wyzwań, ochronę dziedzictwa kulturowego, dostarczanie kluczowych usług, odbudowę gospodarki, umocnienie sektora IT, partnerstwa samorządów, podtrzymanie relacji handlowych, bezpieczeństwo żywnościowe i energetyczne i wiele innych.

ZOBACZ PROGRAM


Lokalizacja

G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce jest obecnie najnowocześniejszym obiektem biznesowym zlokalizowanym na terenie województwa podkarpackiego. Celem CWK jest organizacja największych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez targowych, wystaw i konferencji na Podkarpaciu – w regionie, który graniczy z Ukrainą oraz stanowi międzynarodowy hub dla pomocy kierowanej do sąsiedniego kraju.


OPOWIEDZ, JAK POMAGASZ I DOŁĄCZ DO MATCHMAKINGU

World for Ukraine Summit – tutaj spotyka się świat, aby wypracować lepsze rozwiązania humanitarne, społeczne i gospodarcze na rzecz pomocy Ukrainie.

7-9 grudnia 2022, G2A Arena, Rzeszów-Jasionka